Wizz Air: Incydent w Warszawie

Wizz Air: Incydent w Warszawie

Airbus A320 linii Wizz Air, lecący z Warszawy do Londynu (Luton) wkrótce po starcie zawrócił na Lotnisko Chopina. W samolocie wystąpiła usterka.


- Zachybotało samolotem, maszyna jakby opadła. Potem poczułam zapach spalenizny. Inni pasażerowie też go czuli. Po chwili wyszedł do nas pracownik. Zostaliśmy poinformowani, że doszło do awarii - tłumaczą cytowani przez tvn24.pl pasażerowie podróżujący dziś do Londynu. Do zdarzenia doszło dziś (28.04) rano, przed godziną 7.
 

Usterkę samolotu potwierdzają przedstawiciele lotniska. Załoga zgłosiła awarię i decyzję o powrocie do Warszawy; samo lądowanie nie miało jednak charakteru awaryjnego. Lądowaniu maszyny nie towarzyszyły służby ratownicze portu.
 

Lotnisko Chopina nie ma informacji o charakterze usterki.Awaria samolotu jest raczej poważna, bowiem Wizz Air przysłał z Budapesztu zastępczy samolot, który około godziny 11:40 startuje z pasażerami do Londynu Luton. Tym też samolotem do Warszawy powrócą wciąż oczekujący na lot w Luton pasażerowie.


Samolot zastępczy w drodze do Londynu Luton - opóźnienie około 6 godzin.

Udostępnij

SKOMENTUJ

kod

KOMENTARZE

  • Gość Aeronews.pl
    Gość Aeronews.pl
    dodano: 15.06.2016

    Czy zarejestrowano incydent w dniu 15/07/2013 na tej samej trasie o tej samej porze startu ? Po godzinie lotu w okolicach Hanoweru inny samolot pasażerski lecący na tej samej wysokości (10 tys. metrów) minął samolot Wizzair'a, nadlatując od strony Danii, w odległości zaledwie ok. 200 metrów. Aby uniknąć zderzenie pilot nadlatującego samolotu musiał ostro pikować. Pilot Wizzair'a nie reagował.