Nowa trasa Finnair

Nowa trasa Finnair

Finnair doda nową krótkodystansową trasę to Astany w Kazachstanie, w sezonie letnim 2017. Przewoźnik będzie obsługiwał dwa rejsy tygodniowo między Helsinkami i Astaną, od 20 czerwca do 11 sierpnia 2017. Zbiegnie się to z World Expo 2017, które rozpoczyna się w czerwcu 2017.


Finnair będzie latał do Astany samolotami Airbus A319, lot będzie trwać cztery godziny i dziesięć minut.  Wyloty z Helsinek będą obsługiwane we wtorki i czwartki, loty powrotne z Astany w środy i piątki.

- Dodanie trasy do Astany będzie dużym atutem w naszej rozwijającej się sieci połączeń w sezonie letnim 2017 - mówi Juha Järvinen, dyrektor handlowy Finnaira. - Finnair poleci do Kazachstanu po raz pierwszy, cieszymy się, że możemy wykonać ten ważny krok do poszerzenia naszych usług w regionie Azji Środkowej. Podczas World Expo 2017 oczekuje się uczestnictwa kilku milionów zwiedzających i chcemy zaproponować naszym klientom z Europy i Ameryki Północnej dogodne połączenie na Expo z naszego głównego portu lotniczego w Helsinkach - dodaje Järvinen.

W Polsce Finnair obsługuje dwa razy dziennie loty z Warszawy do Helsinek, raz dziennie z Gdańska i pięć rejsów tygodniowo z Krakowa.
 

SKOMENTUJ

kod

KOMENTARZE

Brak komentarzy – bądź pierwszy i wyraź swoją opinię.