Warszawa: TOP 10 kierunków w czerwcu

Warszawa: TOP 10 kierunków w czerwcu

W czerwcu na Lotnisku Chopina londyńskie lotniska były wciąż w czołówce najchętniej wybieranych kierunków z Warszawy w ruchu regularnym. Najbardziej obleganym kierunkiem czarterowym była turecka Antalya.


W przypadku Londynu dane dotyczą lotnisk Gatwick, Heathrow oraz Luton, łącznie ze wzrostem o blisko jedną piątą rok do roku. Niezmiennie kolejne miejsa zajmują: Paryż (lotniska Charles de Gaulle i Beauvais-Tillé), Frankfurt, Bruksela, Amsterdam i Kraków. W przypadku Brukseli wzrost w porównaniu do czerwca 2014 wyniósł blisko 58 procent. 

W ruchu czarterowym kolejny spadek popularności kurortów egipskich. Dopiero na 7. pozycji znalazła się Hurghada. Na popularności zyskują natomiast destynacje greckie – np. na wyspę Korfu poleciało z Lotniska Chopina w czerwcu blisko 80 proc. więcej osób niż czerwcu ubiegłego roku, a na Zakintos – prawie 52 proc. Wysoką pozycję z maja utrzymują kierunki w Turcji (Antalya, Bodrum, Dalaman). Na szczególną uwagę zasługuje ponad 20.proc. przyrost liczby pasażerów wybierających się do Antalyi, znanego kurortu wypoczynkowego na Riwierze Tureckiej. Wysoki wzrost zanotowało też bułgarskie Burgas (+46,4 proc.).

 

SKOMENTUJ

kod

KOMENTARZE

Brak komentarzy – bądź pierwszy i wyraź swoją opinię.