Kraków Airport ma 50 lat!

Kraków Airport ma 50 lat!

Olbrzymi tort, specjalne oferty, rabaty i upominki to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez krakowskie lotnisko z okazji 50. urodzin. W terminalu i na krakowskich Plantach można zobaczyć wystawę archiwalnych fotografii, a w Muzeum Lotnictwa Polskiego posłuchać o historii portu.


Pierwszy pasażerski samolot wylądował na krakowskim lotnisku 29 lutego 1964 o godz. 9:30. Był to rejs PLL LOT z Warszawy. W pierwszym roku działalności lotnisko obsłużyło 55 tys. pasażerów.
 
Obchody 50-lecia rozpoczęły dziś o godz. 9:30 w terminalu lotniskowym T1. Została otwarta wystawa zdjęć dokumentujących rozwój lotniska od lat 60., pasażerowie i goście zostali poczęstowani urodzinowym tortem i czekały na nich dziesiątki promocji przygotowanych przez sklepy, punkty usługowe i gastronomiczne działające na lotnisku oraz specjalnych jubileuszowych ofert.


Można było m.in. skorzystać ze specjalnej odprawy i dostać okolicznościową jubileuszową kartę pokładową lub poczuć się jak VIP, dojeżdżając do samolotu z terminalu luksusową limuzyną. Wśród pasażerów rozlosowano luksusowe kosmetyki, upominki. Do wygrania były także limuzyna z kierowcą na weekend oraz voucher na samochód na weekend na terenie całej Polski.


Wszystkie punkty na lotnisku przygotowały specjalne rabaty, zniżki i dodatkowe atrakcje, które będą obowiązywać przez dwa tygodnie, do 14 marca. Pasażerowie, którzy w tym roku kończą 50 lat otrzymają od lotniska jubileuszowe niespodzianki – wystarczy zgłosić się do punktu informacji.


Kraków Airport z okazji jubileuszu wydaje książkę poświeconą historii lotniska autorstwa pracownika archiwum Krzysztofa Sojki. Będzie można ją zdobyć w konkursach organizowanych w mediach oraz na profilu lotniska na facebooku. Zainteresowani historią krakowskiego lotnictwa mogą także wziąć udział w sesji zaplanowanej na 9 marca w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Dla najmłodszych przygotowano tym dniu warsztaty, pokazy filmów oraz lekcję muzealną. Szczegółowe informacje na temat programu jubileuszu oraz zniżek dla pasażerów są dostępne na stronie www.krakowairport.pl.


SKOMENTUJ

kod

KOMENTARZE

Brak komentarzy – bądź pierwszy i wyraź swoją opinię.