Kolejne połączenie Krakowa z Londynem

Kolejne połączenie Krakowa z Londynem

A konkretnie z lotniskiem Southend pod Londynem, które oferuje od dziś (17.6) z Krakowa easyJet.


Loty będą się odbywały cztery razy w tygodniu – w poniedziałki, środy, czwartki i niedziele.


Pierwszym inauguracyjnym rejsem do Krakowa przyleciało 98 pasażerów, zaś do Londynu odleciało 100 osób. Pasażerowie przywitani zostali przez Grzegorza Michorka, dyrektora handlowego Kraków Airport, a także  przedstawicieli Welcome Airport Services (firmy wykonującej obsługę naziemną linii lotniczych easyJet oraz reprezentującą  przewoźnika na lotnisku).
 

Na wszystkich czekał specjalny tort z okazji inauguracji połączenia.


Londyn jest najpopularniejszą destynacją rozkładową z Kraków Airport. Rocznie z połączeń na tej trasie korzysta ok. 350 tysięcy pasażerów. Londyn Southend (SEN) to trzeci port w Londynie po Londyn Stansted (STN) i Londyn Gatwick (LGW), do którego można bezpośrednio dolecieć z Krakowa. easyJet to drugi co do wielkości przewoźnik w Kraków Airport, oferujący z Krakowa 34 odloty tygodniowo do 7 europejskich portów lotniczych. W roku ubiegłym przewiózł do i z Krakowa 426 559 pasażerów, wykonując 2 974 operacji lotniczych.


- Bardzo nas cieszy rozwój easyJet w Kraków Airport – powiedział Grzegorz Michorek. - Jesteśmy jedynym lotniskiem w Polsce, na które ten brytyjski przewoźnik wykonuje rejsy. Jestem przekonany, iż prowadzone rozmowy doprowadzą do zwiększenie aktywności linii lotniczych easyJet oraz uruchomienia w niedalekiej przyszłości kolejnych bezpośrednich kierunków do Krakowa - dodał.


Kraków Airport jest największym regionalnym portem lotniczym w Polsce. W ub. roku obsłużył prawie 3,5 mln pasażerów. W sezonie letnim 2013 oferuje połączenia regularne i czarterowe do prawie 80 portów i współpracuje z 13 liniami lotniczymi – 8 tradycyjnymi i 5 niskokosztowymi. W 2013 r. Kraków Airport otrzymał wyróżnienie za działania marketingowe wspierające rozwój siatki połączeń w kategorii portów do 4 mln pasażerów podczas międzynarodowej konferencji Routes Europe 2013 w Budapeszcie.
 

Do roku 2015 w Balicach zostanie rozbudowany terminal międzynarodowy, powstaną hotel i przystanek kolejki, wyremontowane zostaną drogi kołowania i powstaną nowe miejsca postojowe dla samolotów. Wartość inwestycji to miliard złotych, część tej kwoty stanowi dofinansowanie ze środków europejskich.
 

SKOMENTUJ

kod

KOMENTARZE

Brak komentarzy – bądź pierwszy i wyraź swoją opinię.