Katowice: Zainaugurowano rejsy do Dubaju

Katowice: Zainaugurowano rejsy do Dubaju

Trzy razy w tygodniu węgierska linia niskokosztowa Wizz Air będzie latać z Katowic do Dubaju. W czwartek (4.11) na lotnisku Katowice – Pyrzowice uroczyście zainaugurowano nowe połączenie.


W terminalu lotniska 151 pasażerów udających się do Dubaju otrzymało drobne upominki, na chętnych czekał m.in. wielki tort, przystrojony motywami Dubaju oraz słodka repliką najbardziej charakterystycznej budowli tego emiratu – słynnym hotelem – żaglem Burj al Arab.

Wizz Air będzie latał do Dubaju we wtorki, czwartki i soboty. Lot na nowe dubajskie lotnisko Dubai World Central (DWC) zajmuje pięć i pół godziny. Przeloty będą realizowane Airbusami 320 i 321.

- Witamy z zadowoleniem otwarcie drugiego regularnego połączenia z Polski do Dubaju. Wizz Air będzie latał do stolicy emiratu z Katowic, które są stolicą regionu śląskiego, gdzie mieszka prawie 5 milionów Polaków. Nowe połączenie będzie miało silny wpływ na zainteresowanie Dubajem jako atrakcyjnym miejscem, które oferuje także niedrogie pobyty. Już dziś możemy zaprosić turystów z Polski, by poznali nasze nowe atrakcje, jak choćby otwierany na początku grudnia największy park tematyczny na świecie - Dubai Parks & Resorts – komentuje otwarcie nowego połączenia Issam Kazim, szef Dubai Tourism. 

- Z ogromną radością otwieramy kolejną atrakcyjną trasę z naszej wciąż rozwijającej się polskiej siatki połączeń. Od teraz WIZZ łączy Katowice z Dubajem. Jesteśmy przekonani, że nowa oferta spotka się z zainteresowaniem naszych pasażerów, którzy chętnie skorzystają z okazji niskokosztowej podróży do ciepłego przez cały rok Dubaju. Bilety na nasze nowe połączenie z Katowic do Dubaju dostępne są już w sprzedaży na wizzair.com. Ceny zaczynają się od 259 złotych. Nasza polska załoga serdecznie zaprasza Państwa na pokład - dodaje Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji w Wizz Air.
 

Od pierwszego lotu Wizz Air w 2004 roku, linia sukcesywnie rozwija swoją ofertę z Katowic. Aktualnie baza wyposażona jest w 5 samolotów i zatrudnia około 200 członków załogi. W 2015 roku węgierski przewoźnik obsłużył ponad 1,5 mln pasażerów na trasach z i do Katowic. Wraz z nową destynacją, Wizz Air oferuje aktualnie w sumie 147 tras z 8 polskich lotnisk do 66 destynacji.Wizz Air jest największą̨ niskokosztową linią lotniczą w Europie Środkowo-Wschodniej, której flota składa się̨ z 73 samolotów typu Airbus A320 i A321 latających z 26 baz na ponad 450 trasach łączących 130 lokalizacji w 38 krajach. Przewoźnik zatrudnia zespół ponad 2 800 osób, przewiózł 20 milionów pasażerów w roku finansowym zakończonym w 31 marca 2016 roku.


Udostępnij

SKOMENTUJ

kod

KOMENTARZE

  • dodano: 26.09.2017

    Super, fajna sprawa!

      • dodano: 08.08.2017

        ciekawy artykuł