Sprint Air poleci Airbusem!

Sprint Air poleci Airbusem!

Linie Sprint Air przygotowują się do obsługi rejsów czarterowych - dowiedział się nieoficjalnie portal Aerogrupa.pl


Wykorzystają do tego - póki co - jednego Airbusa A319 lub A320 pozyskanego prawdopodobnie od jednego z łotewskich przewoźników lotniczych wraz z załogą kokpitową; niewukluczone, że właścicielem samolotu będzie przewoźnik z południa Europy.


Obecnie trwa proces rekrutacji personelu pokładowego. W ogłoszeniu Sprint Air wymienia, iż doświadczenie na Airbusie A319/320 będzie dodatkowym atutem; wymagane jest minimum roczne doświadczenie na stanowisku stewarda/stewardesy.


Według informacji, do jakich udało nam się nieoficjalnie dotrzeć wynika, że Sprint Air już ma kontrakt z jednym z biur podróży, dla którego realizował będzie połączenia czarterowe. Jeden z akcjonariuszy linii jest najprawdopodobniej powiązany kapitałowo z touroperatorem - przyszłym partnerem Sprint Air.


Niewykluczone także, że wkrótce do floty odrzutowców przewoźnika dołączy kolejny Airbus.


Sprint  Air obecnie realizuje jedyną własną regularną trasę krajową - z Zielonej Góry do Warszawy oraz na zlecenie PLL LOT z Bydgoszczy do Warszawy. Od czasu do czasu LOT wykorzystuje Saaby przewoźnika (wraz z załogami) do realizacji innych tras krajowych. Ponadto Sprint Air realizuje loty cargo. W sumie linie posiadają 16 samolotów, 13 z nich to Saaby 340.

SKOMENTUJ

kod

KOMENTARZE

  • Gość Aeronews.pl
    Gość Aeronews.pl
    dodano: 24.05.2012

    Po bankructwie AirPoland inni zapełniają rynek znoszący złote jaja - jak się umiejętenie do takowego podejdzie