Katowice Airport: Samolot wypadł z pasa!

Katowice Airport: Samolot wypadł z pasa!

Na katowickim lotnisku w Pyrzowicach doszło dziś (12.3) wieczorem do groźnie wyglądającego incydentu. Samolot z Sharm el-Sheikh po wylądowaniu i dobiegu wypadł z pasa.


Nikomu nic się nie stało.
 

Boeing 737 czarterowych linii Travel Service po tym, jak nie wyhamował przed krańcem pasa, wyjechał około 10 metrów poza próg drogi startowej. Na pokładzie było 179 osób. Podróżni opuścili samolot w normalnej procedurze - schodami podstawionymi pod tylne drzwi maszyny; nie uruchomiono trapów ratunkowych.


Zdjęcie z miejsca zdarzenia - TUTAJ.


Podczas lądowania panowały trudne warunki atmosferyczne - pas był najprawdopodniej przynajmniej w części oblodzony lub zaśnieżony. Port lotniczy został zamknięty i wszystkie zmierzające do Katowic samoloty zostają przekierowane do Krakowa. W Balicach wylądowały między innymi rejsy Ryanair i Wizz Air z Londynu (odpowiedno ze Stansted i z Luton). Wieczorne rejsy z Mediolanu Bergamo i z Barcelony najprawdopodobniej także zostaną skierowane do Krakowa, choć może uda się tego czasu odblokować pas. Odwołano za to już teraz wieczorny przylot samolotu z Frankfurtu.


Wyjaśnieniem incydentu zajmie się Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.


Foto: Wikimedia

SKOMENTUJ

kod

KOMENTARZE

  • Gość Aeronews.pl
    Gość Aeronews.pl
    dodano: 12.03.2013

    Samolot lądował o 18:33. Znaki rejestracyjne OKTVP. Zdjęcie powyżej nieaktualne, samolot ma malowanie Smart Wings.