PRACA: Eurolot rekrutuje na... Airbusa!

PRACA: Eurolot rekrutuje na... Airbusa!

Eurolot prowadzi rekrutację personelu latającego - zarówno pilotów, jak i stewardów/stewardes - do obsługi połączeń samolotami typu Airbus A320. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że przewoźnik wynajmie przynajmniej dwa Airbusy A320 do obsługi połączeń czarterowych.


Do pracy w kokpicie Airbusa przewoźnik poszukuje zarówno kapitanów, jak i pierwszych oficerów ale także... kandydatów na kapitana bądź pierwszego oficera Airbusa A320. W przypadku personelu pokładowego dodatkowym atutem będzie posiadanie "uprawnień na typ samolotu Airbus A320", jednak nie jest to wymagane, a co za tym idzie, jeżeli będzie taka konieczność, przewoźnik najpewniej zorganizuje szkolenie we własnym zakresie.


O poszerzeniu działalności przewoźnika o rejsy czarterowe dla touroperatów mówił już nowy prezes zarządu linii, Tomasz Balcerzak. W ostatnim czasie pojawiły się także informację, że do Eurolotu trafi - na zasadach wet lease - kolejny Boeing 787 LOTu, który w ramach siatki połączeń mniejszego przewoźnika we współpracy code-share z LOTem latał będzie na nowych, długodystansowych połączeniach.


Niewykluczony jest jednak także inny scenariusz: Eurolot przygotowuje się do pozyskania Airbusów nie tylko do obsługi połączeń czarterowych, ale także rejsowych połączeń LOTu na takiej samej zasadzie, jak odbywa się to dziś w przypadku udostępniania turbośmigłowych Bombardierów. Zabieg ten może mieć na celu zastąpienie części zbuntowanych "pilotów starej daty w LOT". Większa z linii nie ukrywa, że przymierza się do wymiany części swojej floty - starych Boeingów 737 oraz mniejszych Embraerów - na nowe Airbusy A320neo bądź Boeingi 737max. To jednak "pieśń przyszłości", ale coraz bardziej zacieśniająca się współpraca z Eurolotem może być swoistym preludium do poważniejszego zabiegu.
 

Z ofertami pracy zapoznać możecie się TUTAJ.


Aplikacje składać można do 30 marca.
 

SKOMENTUJ

kod

KOMENTARZE

  • Gość Aeronews.pl
    Gość Aeronews.pl
    dodano: 21.03.2014

    pompowano kasę w jedną spółkę teraz czas pompować w drugą? pan płaci, pani płaci...