LOTAMS obsłuży samoloty Austriana

LOTAMS obsłuży samoloty Austriana

Spółka LOTAMS i Austrian Airlines podpisały umowę na obsługę techniczną samolotów pasażerskich. LOTAMS wykona dla floty austriackiego przewoźnika kompleksowe przeglądy bazowe samolotów Boeing B767 i Embraer ERJ195 oraz będzie świadczyć usługi warsztatowe.


- Jesteśmy bardzo dumni z rozpoczęcia współpracy z LOTAMS w obszarze obsługi technicznej samolotów. Spółka LOTAMS jest bardzo doświadcznym dostawcą usług w zakresie obsługi Boeinga i Embraera – powiedział Markus Besta, Head of MRO Airframe Maintenance, Network Liaison, Transition Management, Austrian Airlines.

- Rozpoczęcie współpracy z liniami lotniczymi Austrian Airlines to potwierdzenie naszych kompetencji i jakości na światowym poziomie w zakresie obsługi technicznej samolotów pasażerskich. Podpisana umowa jest elementem strategii zdobywania nowych rynków zagranicznych, a w konsekwencji zwiększanie polskiego eksportu wysoko wyspecjalizowanych usług technicznych. Takie działania przekładają się na zwiększanie wolumenu pracy w polskiej bazie obsługowej  - powiedział Rafał Momot, członek zarządu, dyrektor ds. Handlu i Rozwoju, LOTAMS.

Austrian Airlines – narodowe austriackie linie lotnicze z siedzibą w Wiedniu. Głównym węzłem komunikacyjnym i bazą linii jest port lotniczy Wiedeń-Schwechat. Oferuje loty do 130 miejsc, w tym 37 kierunków w Europie Środkowej i Wschodniej. Austrian Airlines od 2009 roku należą do holdingu Lufthansa.

Spółka LOTAMS jest dostawcą usług związanych z techniczną obsługą samolotów pasażerskich wąsko- i szerokokadłubowych. Od 2012 roku należy do elitarnego grona Autoryzowanych Centrów Obsługi samolotów Embraer. Działalność Spółki jest również skoncentrowana na obsłudze modeli Airbus, Bombardier oraz Boeing (B767 obsługuje już od ponad 27 lat).


Rozbudowana i nowoczesna infrastruktura pozwala na realizację usług w pełnym zakresie przeglądów bazowych i liniowych. Specjalizuje się także w usługach związanych z pełną estetyką samolotów (m.in. malowanie, estetyka wnętrza), obsługą warsztatową oraz naprawami strukturalnymi. Spółka zatrudnia obecnie blisko 800 wysoko wykwalifikowanych pracowników, a dzięki posiadanemu certyfikatowi PART-147 (czyli będąc certyfikowaną organizacją szkoleniową) umożliwia im stałe podnoszenie kwalifikacji.


Siedziba spółki jest zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska Chopina, a na jej infrastrukturę składają się 4 hangary, o łącznej powierzchni ponad 18 000 m², pozwalające na wykonywanie obsługi technicznej kilkunastu samolotów jednocześnie. Posiada także nowoczesną przestrzeń magazynową, spełniającą surowe wymogi obowiązujące w branży.

SKOMENTUJ

kod

KOMENTARZE

Brak komentarzy – bądź pierwszy i wyraź swoją opinię.