LOT zacieśnia współpracę z AEGEAN

LOT zacieśnia współpracę z AEGEAN

Polskie Linie Lotnicze LOT wzmacniają swoją ofertę z Warszawy do Aten i zacieśniają współpracę code-share z AEGEAN Airlines w ramach sojuszu Star Alliance. Od dzisiaj LOT wraz z grecką linią AEGEAN oferują sześć rejsów w tygodniu na trasie Warszawa - Ateny – Warszawa, a stamtąd dalej na podbój słonecznych wysp.


Jest to kolejny element modyfikacji w siatce połączeń konsekwentnie wprowadzanych zgodnie z założeniami przyjętymi w ramach Planu Restrukturyzacji.

- W sezonie letnim LOT wprowadził korekty, np.: co do pory rejsów, na ponad 20 różnych trasach, co zwiększyło zgodnie założeniami swojej strategii możliwości tranzytowe w Warszawie dla pasażerów o ok. 40%. Efekt ten osiągnięto mimo faktu, że rozkładowa siatka przewoźnika nie wzrosła. Połączenie do Aten jest tego elementem - zaznacza Biuro Prasowe przewoźnika.

Współpraca pomiędzy obiema liniami nie będzie jednak polegać na oferowaniu wspólnych połączeń dla pasażerów podróżujących wyłącznie pomiędzy Warszawą i Atenami lub Atenami i Warszawą. W sezonie LATO’2015 wspólna oferta dotyczy pasażerów tranzytowych podróżujących via Warszawa lub via Ateny z/do innych portów początkowych/docelowych.
Obaj partnerzy będą obsługiwali trasę do stolicy Grecji do 25 października. Zimą AEGEAN Airlines w swojej ofercie pozostawi trzy rejsy w tygodniu przy wsparciu LOT-u, który zgodnie z Planem Restrukturyzacji zawiesza na razie to połączenie.

Udostępnij

SKOMENTUJ

kod

KOMENTARZE

Brak komentarzy – bądź pierwszy i wyraź swoją opinię.