LOT: Nie będzie drożej. Obiecanki-cacanki!

LOT: Nie będzie drożej. Obiecanki-cacanki!

Upadek linii OLT Express zmartwił dziesiątki tysięcy osób. Jednak ucieszył zapewne konkurencję - największego przewoźnika na rynku przelotów krajowych.


LOT już zauważył w tym swoją szansę.


Szkoda, że w formie podwyżek cen biletów krajowych a nie w otwieraniu dodatkowych połączeń, na które w naszym kraju jest niewątpliwie popyt.


W dniu, w którym linie OLT zawiesiły wszystkie loty i wstrzymały sprzedaż, LOT postanowił "nagrodzić" swoich pasażerów kilkoma zmianami.
 

Drożej o prawie "pięć dych"


Jedną z nich jest wprowadzenie opłaty serwisowej za wystawienie biletu (aż 48,60 w przypadku rejsu krajowego). Przewoźnik już kiedyś ją pobierał, jednak w lutym LOT tę opłatę czasowo zniósł. Gdy pojawił się na rynku OLT Express, bilety "ze zniżką" były wciąż dostępne. Akurat z chwilą zawieszenia sprzedaży biletów przez konkurenta LOT podniósł ceny biletów.


A co bardzo istotne - w tym samym czasie narodowy przewoźnik zapewniał, że nie podniesie cen na krajowych połączeniach lotniczych; wyciągnie za to "rękę" do pasażerów, podstawiając na wybranych trasach większe samoloty a być może nawet zwiększając liczbę rejsów.


- Zależy nam na tym żeby mieć klienta, mamy swoje połączenia i różnorodną ofertę taryf a wpływy ze sprzedaży pokrywają nasze wydatki dlatego nie będziemy podwyższać cen - obiecywał w mediach Andrzej Kozłowski z Biura Prasowego PLL LOT SA.
 

Ograniczenia taryfowe


Kolejne ograniczenie dotyczy najtańszej taryfy First Minute (klasy rezerwacyjne O i U). Dotychczas była pewna pula miejsc w tych taryfach, niezależnie od czasu przed lotem. Teraz jednak taryfy są dostępne na min. 30 dni przed danym rejsem. Jeśli jest mniej do odlotu, to mimo że taryfa teoretycznie jest dostępna, nie będziemy mieli możliwości jej kupienia.

Jak kupić tańsze rejsy krajowe? Skorzystajcie z naszej wyszukiwarki,dzięki której zaoszczędzicie 13zł w przypadku zakupu rejsu krajowego. Tańszy bilet można kupić również poprzez serwis Expedia.com - wtedy opłaty serwisowej nie ma wcale. Płacimy jednak w dolarach amerykańskich.

Udostępnij

SKOMENTUJ

kod

KOMENTARZE

 • Lord
  Lord
  dodano: 31.07.2012

  Jedna strona medalu jak wyżej, druga jest taka że tanio lotów nie da się realizować. Przykład OLT dobrze to pokazał. Jakby nagle kolej miała wychodzić na zero to też bilety podskoczyłyby do góry.

   • Gość Aeronews.pl
    Gość Aeronews.pl
    dodano: 31.07.2012

    Zlodzieje, gnje, chmy z LOT podniosly ceny do Frankfurtu z 100 Euro w 2 strony do 350 Euro. PODNIESLI CENY 350%! Chje zlamane, KRWIOPIJCY!!!! Pojade samochodem, nie dam skwielom zarobic. Nienawidze LOTu, smieci i psow.

     • michal
      michal
      dodano: 29.07.2012

      Mam nadzieje ze lot podzieli losy olt i upadnie - ale z winy lot pazernosci. Jak narazie Euro LOT zachowuje sie z klasa i trzymam za ta spolke kciuci (niech godnie zastepuje otl)

       • dodano: 29.07.2012

        LOT sobie nieźle strzela w kolano. Brawo ekipo :)

         • Gość Aeronews.pl
          Gość Aeronews.pl
          dodano: 29.07.2012

          Pasażer? Pasażer ma serwery jak Polska francuskie sery - podrabiane ;p

           • Gość Aeronews.pl
            Gość Aeronews.pl
            dodano: 29.07.2012

            co tam pasażer ... on się nie liczy! przecież i tak poleci, jak będzie zmuszony ... a i cena nie będzie dla niego przeszkodą --> tak powinno brzmieć hasło reklamowe LOT! JEDNA WIELKA BANDA ZŁODZIEI ...

             • Gość Aeronews.pl
              Gość Aeronews.pl
              dodano: 28.07.2012

              /RZE jesli doda rotacje o odpowiednich porach LO moze powalczyc

               • dodano: 28.07.2012

                Nie będzie drogo? Przecież te ceny jak na Batorym!

                 • Gość Aeronews.pl
                  Gość Aeronews.pl
                  dodano: 28.07.2012

                  K2 predzej ale podmioty powiazane.

                   • alfa
                    alfa
                    dodano: 28.07.2012

                    Sezon urlopowy, twarzy Pana Leszka nie widac. Moze czas na jakiegos mlodego i "swiezego" rzecznika? Chociaz jego kariera moglaby byc krotka i mam tu na mysli "plynnosc" LOTu. Kto wie co by było gdyby OLT latalo np. do wrzesnia-pazdziernika??