Bingo Airways - nowy polski przewoźnik

Bingo Airways - nowy polski przewoźnik

Wiosną przyszłego roku wystartuje nowa polska linia lotnicza. Na przełomie kwietnia i maja swoje usługi - na razie czarterowe - wykonywał będzie Bingo Airways.


Linie uruchomie od początku dwie bazy operacyjne - w Warszawie i Katowicach. Wkrótce w pełni uruchomiona zostanie strona internetowa firmy, póki co można obejrzeć tylko jej zapowiedź.


Bingo Airways dysponować ma trzema samolotami - najpewniej będą to Airbusy modelu A320 lub Boeingi 737. Tego typu samoloty pozwolą na wykonywanie rejsów raczej na trasach europejskich lub do krajów północnej Afryki (ewentualnie na Bliski Wschód).


Firma ma ponad cztery miesiące (jeżeli planuje wystartować zgodnie z zapowiedziami) na dogranie kwestii niezbędnych na uruchomienie rejsów. Przewoźnik wciąż nie ma certyfikacji Urzędu Lotnictwa Cywilnego; trudno bez takiego dokumentu (i samolotów) prowadzić także konkretne rozmowy z touroperatorami.


Według informacji Krajowego Rejestru Sądowego zarząd Bingo Airways liczy dwóch członków - Marek Sidor i Andrzej Moździerz.

SKOMENTUJ

kod

KOMENTARZE

 • Timo
  Timo
  dodano: 15.12.2011

  Takie pytanie do Gość Aeronews.pl i pati: czemu ma służyć ta bezsensowna wymiana zdań? Czy na portalach wp.pl bądź onet.pl też się kłócicie o to, który pierwszy umieścił jakiegoś newsa, w którym tekście znajdują się literówki itp? Błędów nie popełnia tylko ten, co nic nie robi. A literówki zdarzają się wszędzie. Nawet w tak poczytnych gazetach jak Financial Times. Pati, czy również robisz screeny z onet-u, wp i innych portali? Pati, jeśli pracujesz dla innego portalu lotniczego, to powinieneś się cieszyć, że masz konkurencję. Konkurencja sprawia, że każdy z portali będzie lepszy, ku uciesze czytelników. Żeby była jasność nie jestem pracownikiem żadnego portalu lotniczego, nie jestem też spokrewniony, czy też spowinowacony z kimkolwiek, kto pracuje dla mediów.

   • Gość Aeronews.pl
    Gość Aeronews.pl
    dodano: 15.12.2011

    ale to Ty pati zaklinasz rzeczywistość i to ty powinienes/powinnaś udać się do okulisty. a redakcja nie komentuje - zle, komentuje - to twierdzisz, "ze nie mozna skrytykować". skonczylas/es juz 12 lat, bo z oceny pobieżnej powątpiewam. mój okulista ma chyba lepsze uprawnienia od Twojego, bo ja widzę aktywność 28, 29.11, 1,2,5,8,9,11,14,15.12 - gdzie te dwa tygodnie przerwy

     • Gość Aeronews.pl
      Gość Aeronews.pl
      dodano: 15.12.2011

      Super, że będzie kolejny nowy przewoźnik na polskim niebie. Fajnie byłoby, gdyby jeden swój samolot zbazowali na lotnisku w Krakowie.

       • pati
        pati
        dodano: 15.12.2011

        gościu, nadymasz się tak że może Tobie zaraz " żyłka pęknąć' :) cytat z Twojego postu... Czy Ty naprawdę musisz wszystko sprowadzać do tego że ktoś "jest z jakiegoś portalu"? halo! człowieku obudź się. Gdybym był 'przedstawicielem czy redaktorem innego portalu" to nie puszczały by mi nerwy tylko tryskał bym humorem że inny portal o tematyce lotniczej milczy przez tydzień albo i dłużej, że nie ma newsów, aktualizacji itd. Nikt nie robi "idiotycznych porównań" a jedynie stwierdza fakty które w żaden sposób nie są przekłamane ani zmanipulowane, ( ciekawe że redakcja jakoś nie zabiera głosu- zgodnie z zasadą prawdy nie komentujemy?) Jak nie zauważyłeś "przerwy w działaniu" portalu czas najwyższy umówić wizytę u okulisty, chyba że jesteś "przedstawicielem portalu Aerogrupa" i zaklinasz rzeczywistość :)

         • Gość Aeronews.pl
          Gość Aeronews.pl
          dodano: 15.12.2011

          No pewnie że nie mam wspólnego tematu do rozmowy z kimś, kto pie...y głupoty i mija się z prawdą bo ja na przykład nie zauważyłem ani tygodniowej ani dwutygodniowej przerwy funkcjonowania portalu a mam większe problemy niż czepianie sie tego, ze informacja X sie nie pojawila a informacja Y sie pojawila 2, 4, 8 czy 100 h później niż gdzie indziej, wiec tylko dowodzisz tezie ze jestes nasłańcem konkurencji a najpewniej jej przedstawicielem, bo nikt tak chorych i idiotycznych porównań i monitoringu (nikt z "normalnych" użytkowników) by nie robił :):):) ale to akurat powinno cieszyć redakcję portalu aerogrupa :):):)

           • pati
            pati
            dodano: 15.12.2011

            Skoro tak gościu twierdzisz to nie mamy tematu do wspólnej rozmowy. Widzę, że nawet nie masz "możliwości samodzielnego myślenia".

             • Gość Aeronews.pl
              Gość Aeronews.pl
              dodano: 15.12.2011

              No tydzień czy dwa? a "niczego krytycznego" to nie można napisać o innym portalu ktorego uzytkownikom i redaktorom ewidentnie puszczają nerwy :D

               • pati
                pati
                dodano: 15.12.2011

                gościu, no tak zapomniałem że nie można ani jednego krytycznego słowa napisać o tym portalu, nawet tego że ponad tydzień nie był aktualizowany przez redakcję ( nie znam powodu), nie ma najświeższych informacji, news o połączeniu FR z KRK i POZ do PMI pojawił się dopiero po moim poście ( tym poniżej ), dalej brak newsa o połączeniu LH: DUS-POZ-DUS, news o Bingo pojawia się grubo po informacjach na innych portalach ( lotnictwo,net, pasazer.com) i innych co można sprawdzić. Redakcja Aerogrupy nawet do tego stopnia "perfidnie" manipuluje że właśnie ten news o Bingo pojawia się o godzinie 15:41 kiedy po godzinie 16 byłem na portalu i tego newsa nie było. Ciekaw że pojawia się w momencie gdy na innych portalach już traw dyskusja na ten temat, ba na portalu mlecznepodroze była mowa o tym już dwa dni temu i w każdej chwili mogę podesłać screena artykułu w jego pierwotnej wersji z błędami. A skąd te błędy sie biorą? ano z tego że portal Aerogrupa.pl chce być najlepszy tylko to nie wychodzi a info pisane są na tzw." kolanie" z wyrazami szcunku użytkownik portalu "pati"

                 • Gość Aeronews.pl
                  Gość Aeronews.pl
                  dodano: 14.12.2011

                  co za stek bzdurnego bełkotu poniżej, komuś za chwilę żyłka z żalu pęknie

                   • pati
                    pati
                    dodano: 14.12.2011

                    oj te literówki..." Boingi 737"..co to za samolot? ...( screen zrobiony...podesłać? )no ale wreszcie jakiś świeży news po blisko dwóch tygodniach przerwy....lub "odgrzany kotlet z W6"...totalny brak info o nowych połączeniach FR z POZ i KRK do PMI, brak info o POZ-DUS...to tylko część grzechów portalu...który pragnie być naj...no chyba że lepiej pisać blog....który nic nie wnosi...szkoda a mogło być tak fajnie