Bingo Airways - nowy polski przewoźnik

Bingo Airways - nowy polski przewoźnik

Wiosną przyszłego roku wystartuje nowa polska linia lotnicza. Na przełomie kwietnia i maja swoje usługi - na razie czarterowe - wykonywał będzie Bingo Airways.


Linie uruchomie od początku dwie bazy operacyjne - w Warszawie i Katowicach. Wkrótce w pełni uruchomiona zostanie strona internetowa firmy, póki co można obejrzeć tylko jej zapowiedź.


Bingo Airways dysponować ma trzema samolotami - najpewniej będą to Airbusy modelu A320 lub Boeingi 737. Tego typu samoloty pozwolą na wykonywanie rejsów raczej na trasach europejskich lub do krajów północnej Afryki (ewentualnie na Bliski Wschód).


Firma ma ponad cztery miesiące (jeżeli planuje wystartować zgodnie z zapowiedziami) na dogranie kwestii niezbędnych na uruchomienie rejsów. Przewoźnik wciąż nie ma certyfikacji Urzędu Lotnictwa Cywilnego; trudno bez takiego dokumentu (i samolotów) prowadzić także konkretne rozmowy z touroperatorami.


Według informacji Krajowego Rejestru Sądowego zarząd Bingo Airways liczy dwóch członków - Marek Sidor i Andrzej Moździerz.

SKOMENTUJ

kod

KOMENTARZE

 • Timo
  Timo
  dodano: 15.12.2011

  Szkoda, że brak tutaj merytorycznych komentarzy związanych z lotnictwem, a poniższe wpisy są rodem z plotkarskich portali typu pudelek.

   • Pudernica
    Pudernica
    dodano: 15.12.2011

    Puder to jest jednak moc! Niech będzie z Wami! :)

     • Gość Aeronews.pl
      Gość Aeronews.pl
      dodano: 15.12.2011

      żyłki żyłeczki ja wszystkie was dzieweczki :) no tak pieprzenie o Chopinie. jak to zwykle w tym światku bywa.

       • Gość Aeronews.pl
        Gość Aeronews.pl
        dodano: 15.12.2011

        czy tak trudno zrozumieć innym że jednoosobowo takiego portalu z takimi ambicjami prowadzić się nie da? nie jestem ani z 4f4, ani z lotnictwo.net, ani z piaskownicy.com czy fly.pl oraz innych. I racje ma "pati" pisząc o tym ze był przestój na aerogrupie, wystarczy porównać sobie daty artów z " wiadomości dnia" czy " z kraju" a nie buczeć jak gość od żyłek...

         • pati
          pati
          dodano: 15.12.2011

          lotnik!, kryj się.:) co może wywołać jeden post ( krytyczny), normalnie falę tsunami:) z pochlebnymi opiniami. Tylko, że to dalekie od prawdy i rzeczywistości. Ciekawą rzeczą jest to że gdy poprzednio w innym wątku pisałem krytycznie ( choć życzliwie) pod adresem redakcji to reakcja rzeczonej była natychmiastowa, a tu cisza i spokój:) Czuwaj towarzysze:P

           • MBA
            MBA
            dodano: 15.12.2011

            Pati poczuj gleboka satysfakcje, że to jedyny portal w branży gdzie możesz wyrazać swoje zdanie na temat redakcji praktycznie bez żadnego skrepowania, w pozostałych branżowych portalach aktywność moderatora jest zaskakujaca wysoka w momencie krytyki lub wytkniecia błedu redakcji. Szanuj to i moc Twego dysku niech bedzie z Toba. :)

             • pati
              pati
              dodano: 15.12.2011

              @timo, myślę że 1TB wystarczy..:P

               • Timo
                Timo
                dodano: 15.12.2011

                Pati, zaopatrzyłeś się już w jakiś pojemny dysk na wszystkie screeny?

                 • pati
                  pati
                  dodano: 15.12.2011

                  @timo, nie pracuje ani nie współpracuję z żadnym portalem internetowym ani z żadnym innym medium, screeny to pokłosie pewnej dyskusji w innym wątku ( na co redakcja przystała).

                   • pati
                    pati
                    dodano: 15.12.2011

                    okulary i jeszcze raz okulary...proponuję sobie sprawić. Miedzy 2 a 8 grudnia jest tylko jeden artykuł o " fly silesia" ( mało znaczący) następnie na szybko wrzutka o W6 ( odgrzewany kotlet), totalny brak z tego okresu newsów o nowych połączeniach o których pisałem wcześniej, tak i dzisiaj o nowych kierunkach z Wrocławia i Łodzi ( odpowiednio Piza i Brema) a dzięki lotnictwo.net i f4f można o nich się dowiedzieć. To chyba jednak zbyt mało jak na aspiracje twórców takiego portalu. Gościu, życzę miłego dnia.