Bingo Airways - nowy polski przewoźnik

Bingo Airways - nowy polski przewoźnik

Wiosną przyszłego roku wystartuje nowa polska linia lotnicza. Na przełomie kwietnia i maja swoje usługi - na razie czarterowe - wykonywał będzie Bingo Airways.


Linie uruchomie od początku dwie bazy operacyjne - w Warszawie i Katowicach. Wkrótce w pełni uruchomiona zostanie strona internetowa firmy, póki co można obejrzeć tylko jej zapowiedź.


Bingo Airways dysponować ma trzema samolotami - najpewniej będą to Airbusy modelu A320 lub Boeingi 737. Tego typu samoloty pozwolą na wykonywanie rejsów raczej na trasach europejskich lub do krajów północnej Afryki (ewentualnie na Bliski Wschód).


Firma ma ponad cztery miesiące (jeżeli planuje wystartować zgodnie z zapowiedziami) na dogranie kwestii niezbędnych na uruchomienie rejsów. Przewoźnik wciąż nie ma certyfikacji Urzędu Lotnictwa Cywilnego; trudno bez takiego dokumentu (i samolotów) prowadzić także konkretne rozmowy z touroperatorami.


Według informacji Krajowego Rejestru Sądowego zarząd Bingo Airways liczy dwóch członków - Marek Sidor i Andrzej Moździerz.

SKOMENTUJ

kod

KOMENTARZE

 • Gość Aeronews.pl
  Gość Aeronews.pl
  dodano: 20.12.2011

  panie Żyłka, czy na innej pisakownicy.com jest pisany blog? nie wydaję mi się:P nie dość że nie potrafisz czytać to jeszcze ani serca ani rozumu :P

   • Gość Aeronews.pl
    Gość Aeronews.pl
    dodano: 20.12.2011

    A od kiedy wspomniany blog jest elementem tego portalu? Wcześniej była mowa o portalu a nie o Internecie :)

     • Timo
      Timo
      dodano: 19.12.2011

      Cóż za paplanina poniżej. Trudno się zorientować o co chodzi, ale szczególnie nie interesuje mnie to w przeciwieństwie do Bingo Airways. Czy coś wiadomo więcej na temat tej linii? Jak przebiega proces certyfikacji, bądź leasingowania samolotów?

       • pati
        pati
        dodano: 19.12.2011

        och cho cho:) czyli "Pan Żyłka" i "Merytoryczny" to ta sama osoba? :) Otóż panie Żyłka jestem facetem z krwi i kości, facetem mający rodzinę, pozdrawiam. Pytanie do redakcji, czy możecie dać sobie spokój z tymi kodami? przypomina to trochę Captcha z FR...

         • Gość Aeronews.pl
          Gość Aeronews.pl
          dodano: 19.12.2011

          Panie Żyłka, dodam jeszcze że jak już wspomniałem poprzednio adresowanym do Pana poście -czytamy ze zrozumieniem. Piszesz pan że nie " nie pisze felietonów, blogów" o blogu redaktora Aerogrupy już wspomniałem, czas na zarzut " nie pisze felietonów". Proponuję Panie ŻYŁKA zapoznać się lepiej ze stroną Aerogrupa.pl. i odwiedzić dział "relacje".

           • Gość Aeronews.pl
            Gość Aeronews.pl
            dodano: 19.12.2011

            O! pan od żyłek dał głos:) dziś w dwóch osobach : gość i nie gość jako merytoryczny:) nie pisze blogów, to proszę link do bloga http://eurolatanie.pl/ nic się nie działo? no tak bo nowe połączenia lotnicze z Polski to tak mało znacząca informacja że nawet nie nadaje się w ogóle do działu : " Informacje z kraju", nic się nie działo? no tak, to że LO do końca roku nie będzie pobierał opłaty za wystawienie biletu tez mało znaczącym faktem jest. Panu ŻYŁKA vel merytoryczny umknęła płeć "pati' że aż pozwolę sobie na małą dygresję: Kto pyta nie błądzi a już w szkole podstawowej uczą czytać ze zrozumieniem, panie Żyłka-" Ciekawą rzeczą jest to że gdy poprzednio w innym wątku pisałem krytycznie..." Zwracam panu uwagę na "pisałem"- j,polski się kłania. Panie Żyłka, nie napinaj się pan tak bo panu żyłka trzaśnie.

             • merytoryczny
              merytoryczny
              dodano: 19.12.2011

              jak chcecie "merytoryki" to idźcie na merytoryczny portal piascownica.com (maja najbardziej "merytoryczne" forum na świecie - rodem pudelek, kozaczek, pantofelek. rozwalil mnie wpis sprzed kilku dni jednego z tamtejszych moderatorow o tym jak to portal nie "interesuje sie prywatnym zyciem swoich uzytkownikow". do dzis mnie brzuch ze smiechu boli!

               • Gość Aeronews.pl
                Gość Aeronews.pl
                dodano: 19.12.2011

                Tak? a ja uważam, że bywa merytoryczny bo sucho i na temat informuje a nie pisze blogów, felietonów ani nie przedstawia uprywatnionych animozji do tych, których lubi inaczej, jak czynią to inne piascownice.com :D przedstawia fakty i tyle. a skąd filemon wie, że pati to pan? czyżby wzajemne kółko adoracji wiadomo skąd? a pati pisała/pisał nieprawdę twierdząc, że przez dwa tygodnie nic się na portalu nie działo. a ciekawe jakie to ważne dla lotnictwa ważne rzeczy przez ostatnie dni się działy bo jakoś wszyscy ci "lepsi" też o tych ważnych rzeczach milczą ;p

                 • Filemon
                  Filemon
                  dodano: 17.12.2011

                  Ktoś zarzucił ( pan od żyłek) innemu panu " pati" że pisze bzdury. Otórz "pati" pisał prawdę. Od dwoch dni portal lotniczy milczy jak zaklęty a w tym czasie sporo w lotnictwie się działo. No koments;)

                   • Gość Aeronews.pl
                    Gość Aeronews.pl
                    dodano: 17.12.2011

                    Timo: Najpierw niech może portal zacznie być merytoryczny... Bo póki co to nie wychodzi za bardzo ;)