Zaginął Boeing 777 Malaysia Airlines

Zaginął Boeing 777 Malaysia Airlines

Boeing 777-200 linii Malaysia Airlines wykonywał rejs z Kuala Lumpur do Pekinu. Z radarów zniknął niemal równo 2 godziny po starcie, gdy samolot znajdował się na wysokości 35 tys. stóp.


Na pokładzie samolotu było 239 osób z 14 krajów, z tym 12 członków załogi. Ahmad Jauhari Yahya, prezes malezyjskich linii poinformował, że samolot po raz ostatni miał kontakt z kontrolą lotów w odległości około 220 km od Kota Bharu w Malezji. 
 

Marynarki wojenne Wietnamu i Malezji prowadzą wspólnie poszukiwania zaginionego samolotu. - Robimy wszystko, co w naszej mocy, żeby znaleźć samolot. Robimy wszystko, co w naszej mocy, żeby każdy możliwy zakamarek został sprawdzony - powiedział malezyjski minister transportu Hishamuddin Hussein w czasie konferencji prasowej zorganizowanej na lotnisku w Kuala Lumpur.
 
Przedstawiciele linii poinformowali, że załoga nie wysyłała żadnych sygnałów SOS, dlatego też nie wiadomo, gdzie samolot mógł się rozbić. Admirał wietnamskiej floty podał, że Boeing 777 mógł runąć do Morza Południowochińskiego w odległości ok. 250 km od wyspy Tho Chu. Miejsce katastrofy ustalono wyliczając prędkość i ostatnią znaną lokalizację maszyny.
Udostępnij

SKOMENTUJ

kod

KOMENTARZE

Brak komentarzy – bądź pierwszy i wyraź swoją opinię.