Rosja: Nie wniesiesz ŻADNYCH płynów

Rosja: Nie wniesiesz ŻADNYCH płynów

Federalna Agencja Transportu Lotniczego Rosji zaostrzyła właśnie środki bezpieczeństwa na wszystkich lotniskach na terytorium Federacji Rosyjskiej, zakazując wnoszenia na pokład samolotów jakichkolwiek pojemników z płynami, niezależnie od ich pojemności!


Nowa dyrektywa opublikowana została wczoraj (8.1) wieczorem na stronach "Rosawiacji". Decyzję uzasadnia się zagrożeniem atakami terrorystycznymi z użyciem bomb wykonanych metodami chałupniczymi. Zakaz został rozszerzony na cały kraj (wcześniej obowiązywał już na lotnisku Szeremietiewo pod Moskwą).

Zakaz dotyczy wszelkich płynów, w tym wody czy innych napojów, kosmetyków, leków, aerozoli, farb, klejów i innych tym podobnych środków. Zakazem objęto wszystkich przewoźników - w tym latających do Polski (LOT i Aerofłot).

Lekarstwa niezbędne pasażerom w czasie podróży można wnosić na pokład, jednak pracownicy lotniska w miejscach kontroli podróżnych mogą żądać okazania recepty bądź zaświadczenia od lekarza - przy czym należy zauważyć, że w Rosji pacjent zatrzymuje receptę po jej wykupieniu w aptece (problem mogą mieć pasażerowie spoza Rosji, chociażby Polacy).
 

Dotychczas na rosyjskich lotniskach obowiązywały obostrzenia podobne do tych z innych lotnisk umiejscowionych chociażby na obszarze Unii Europejskiej.

SKOMENTUJ

kod

KOMENTARZE

Brak komentarzy – bądź pierwszy i wyraź swoją opinię.