Nowe kierunki grupy Lufthansy

Nowe kierunki grupy Lufthansy

Przewoźnicy Lufthansa Group zaoferują w nadchodzącym sezonie letnim 321 destynacji w 103 krajach, zwiększy się także częstotliwosć rejsów na wybranych już istniejących trasach.


Linie Lufthansa Group – Austrian Airlines, Brussels Airlines, Germanwings, Lufthansa oraz Swiss – staną się tego lata jeszcze bardziej atrakcyjne dla osób podróżujących w celach rekreacyjnych, dzięki wzbogaceniu oferty o nowe kierunki wakacyjne. Podczas tegorocznych wakacji, wiele turystycznych kierunków zostanie wzbogaconych o połączenia sezonowe. Z myślą o pasażerach korporacyjnych wzrośnie liczba połączeń już istniejących, co zapewni większą elastyczność w planowaniu spotkań biznesowych.

Nadchodzący letni rozkład połączeń 2015 przewoźników Lufthansa Group zapewni klientom dostęp do globalnej siatki ponad 22 500 połączeń tygodniowo. Łącznie z trasami, które pojawią się w letnim rozkładzie, linie Lufthansa Group zaoferują 321 destynacji w 103 krajach na 4 kontynentach poprzez porty przesiadkowe we Frankfurcie, Monachium, Zurychu, Wiedniu i Brukseli, ale również połączenia bezpośrednie (ubiegłego lata były to 294 destynacje w 101 krajach). Ponad 18 100 połączeń code-share realizowanych z 32 partnerskimi liniami pozwalają na rozszerzenie globalnej siatki połączeń wszystkich przewoźników Lufthansa Group. Nowy rozkład będzie obowiązywać od soboty 29 marca do 25 października 2015 roku.

Lufthansa


W letnim rozkładzie połączeń Lufthansa zaoferuje połączenia dw 2015 kierunkach. Przewoźnik zacznie operować z dziewiątego miasta w Polsce – Bydgoszczy – do Frankfurtu. W przyszłości Lufthansa będzie wykonywać około 240 rejsów tygodniowo do 9 polskich lotnisk. Trasy do sąsiadującej z Niemcami Danii również zyskają dodatkowe, codziennie połączenie z Frankfurtu do Aalborga. W nowym rozkładzie Lufthansy pojawią się także słoneczne kierunki takie jak Heraklion (Kreta) i Sewilla (Hiszpania). Rejsy do Heraklionu wystartują z Monachium, a do stolicy Andaluzji z obu portów przesiadkowych Lufthansy. Z tych lotnisk pasażerowie będą mieć także możliwość skorzystania z codziennych rejsów do Reykjavíku (Islandia).


Bodrum (nad Morzem Egejskim w Turcji) oraz Cagliari (na włoskiej Sardynii) to dwa kierunki sezonowe dostępne teraz z Frankfurtu. Z Monachium po raz pierwszy tego lata Lufthansa poleci do Glasgow (Szkocja) i Perugii (Umbria, Włochy). Pojawią się również dodatkowe rejsy na obecnych trasach z Frankfurtu do Malagi, Palma de Mallorca i Walencji oraz z Monachium do Bodrum. Klienci ponownie będą mogli polecieć do egipskiej stolicy, Kairu, z Monachium, oprócz obecnego rejsu z Frankfurtu. Airbus A380, cieszący się dużą popularnością wśród pasażerów, będzie tego lata ponownie wykorzystywany na trasach z Frankfurtu do Los Angeles i Seulu. Dzięki temu liczba tras Lufthansy obsługiwanych przez największy samolot pasażerski na świecie wzrośnie do jedenastu.


25 listopada 2015 roku Lufthansa rozpocznie swój nowy program rejsów międzykontynentalnych skierowanych
w szczególności do turystów. Pierwszym kierunkiem będzie Tampa na Florydzie w Stanach Zjednoczonych. Nową całoroczną trasę, pięć razy w tygodniu będzie na początku obsługiwać Airbus A340-300. Pozostałe trasy planowane na zimę z Frankfurtu to Panama, Cancún, Male i Mauritius.

Germanwings


W swoim letnim rozkładzie połączeń Germanwings oferuje łącznie 132 połączenia do 31 krajów z lotniska Berlin-Tegel, Dortmundu, Düsseldorfu, Hamburga, Hanoweru, Kolonii/Bonn oraz Stuttgartu. Pojawią się zupełnie nowe połączenia z Düsseldorfu do Aten (Grecja), Jerez de la Frontera (Hiszpania), Jersey i Reykjavíku (Islandia). W kwietniu linia doda również dwie trasy z Düsseldorfu do portugalskich miast Porto i Faro. Siatka połączeń do Francji również zostanie rozszerzona o połączenie z Marsylią. W przyszłości przewoźnik będzie latać także codziennie z Berlina do Palermo na Sycylii. Latem z Berlina będzie można również dostać się do Hamburga i miasta Izmir (Turcja). Hamburg będzie mieć również bezpośrednie połączenie z Bari, stolicą Apulii (Włochy). Letni rozkład połączeń ze Stuttgartu wzbogaci się o nowe trasy do Nicei, Amsterdamu i Walencji. W okresie wakacyjnym z Kolonii/Bonn polecimy do Prisztiny, stolicy Kosowa, a ze Stuttgartu do tunezyjskiego Tunisu i albańskiej Tirany.

Swiss


Do letniego rozkładu połączeń w 2015 roku Swiss dodaje 34 nowe kierunki. 22 z nich będą obsługiwane z Zurychu, np. Lipsk, Bilbao (Hiszpania) i Göteborg (Szwecja). Z Genewy pasażerowie polecą do 12 nowych miast, między innymi do Walencji i Dublina. Częstotliwość połączeń do różnych europejskich miast oraz do San Francisco również zostanie zwiększona. Tym samym Swiss tego lata zaoferuje swoim gościom 106 kierunków (80 europejskich oraz 26 interkontynentalnych) w 49 krajach.

Austrian Airlines


Latem 2015 roku Austrian Airlines będzie oferować swoim pasażerom szeroki wachlarz 130 kierunków w 59 krajach. W 2015 roku austriacki narodowy przewoźnik skoncentruje się na kierunkach wakacyjnych. Przykładowo, w czerwcu do letniego rozkładu połączeń zostanie dodana hiszpańska Minorka, a w październiku Miami. Od lata wszystkie połączenia Austrian Airlines do Ameryki Północnej będą obsługiwane z Wiednia maksymalnie raz dziennie. Od marca Odessa (Ukraina) ponownie zostanie włączona do destynacji Austriana w Europie Wschodniej.

Brussels Airlines


Tego lata belgijski wiodący przewoźnik Brussels Airlines dodaje 10 nowych europejskich tras do swojego rozkładu z Brukseli. Pojawią się między innymi miejscowości popularne wśród turystów, takich jak Bordeaux, Lourdes-Pyrénées i Calvi (Korsyka). Siatkę połączeń Brussels Airlines wzbogacą również połączenia wakacyjne  z Dubrownikiem i Zagrzebiem (Chorwacja), Petersburgiem (Rosja), Olbią (Sardynia/Włochy) oraz Ibizą (Baleary/Hiszpania). Ryga (Łotwa) oraz Billund (Dania) zyskają codziennie połączenia z Brukselą. Przewoźnik wznowi również latem połączenia międzykontynentalne z Waszyngtonem, a rejsy do Jaunde (Kamerun) będę wykonywane codziennie.
 

SKOMENTUJ

kod

KOMENTARZE

Brak komentarzy – bądź pierwszy i wyraź swoją opinię.