Linie Emirates poleciały do Bostonu

Linie Emirates poleciały do Bostonu

Emirates rozpoczęły 10 marca loty pomiędzy Dubajem i Bostonem. Stolica stanu Massachusetts jest ósmym miastem w Stanach Zjednoczonych obsługiwanym przez Emirates i 142. w siatce połączeń przewoźnika, łączącej kluczowe centra turystyki i handlu na sześciu kontynentach.


Na pokładzie pierwszego rejsu znaleźli się przedstawiciele przewoźnika, w tym Tim Clark, prezesEmirates, oraz delegacja ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Codzienne połączenie pomiędzy tymi dwoma miastami będzie obsługiwane przez Boeinga 777-200LR w trzyklasowej konfiguracji, z ośmioma miejscami w klasie pierwszej, 42 w klasie biznes oraz 216 w klasie ekonomicznej.

- Jesteśmy bardzo podekscytowani naszym nowym połączeniem do Bostonu. Od momentu ogłoszenia planów przyłączenia Massachusetts do naszej globalnej sieci, dociera do nas wiele pozytywnych głosów ze strony naszych klientów. Nowe połączenie cieszy nie tylko podróżników ze Stanów Zjednoczonych, ale także z naszego rodzimego rynku w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz innych miast w Azji, Afryce i na Bliskim Wschodzie - powiedział Tim Clark, szef Emirates.

W uzupełnieniu do przewozów pasażerskich, Emirates SkyCargo oferuje transport towarów do i z Bostonu – elektroniki, sprzętu medycznego, leków, części maszyn, wyrobów ze skóry, jak i wyśmienitego homara – specjalności Nowej Anglii. Emirates SkyCargo może przewieźć do 15 ton towaru dziennie na tej trasie.

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich działa ponad 50 spółek z siedzibą w Bostonie, a ponad 150 firm prowadzi działalność na terenie Azji Środkowej. Region wokół Bostonu jest natomiast siedzibą ponad 270 uczelni wyższych i uniwersytetów. Każdego roku 44 000 studentów zagranicznych zaczyna nazywać Nową Anglię swoim domem. Boston, jedno z najstarszych miast Ameryki Północnej, jest także popularnym kierunkiem turystycznym oferującym mnóstwo kulturalnych i historycznych atrakcji.  

Rejs EK237 wyrusza z Dubaju o 09:45 i dociera do Bostonu o 15:15. Lot powrotny, EK238 rozpoczyna się w Bostonie o 23:15 i kończy w Dubaju o 19:30 następnego dnia.  

Emirates rozpoczęły obsługę połączeń pasażerskich do Stanów Zjednoczonych w 2004 roku, uruchamiając codzienne loty z Nowego Yorku (JFK) do Dubaju, a dziś oferują połączenia do Waszyngtonu, Houston, Dallas, Seattle, San Francisco oraz Los Angeles.

Udostępnij

SKOMENTUJ

kod

KOMENTARZE

Brak komentarzy – bądź pierwszy i wyraź swoją opinię.