Wizz Air: Z Katowic do Dubaju

Wizz Air: Z Katowic do Dubaju

Węgierskie linie Wizz Air uruchomią z końcem października rejsy z Katowic do Dubaju (lotnisko Al Maktoum/Dubai World Central, nie jest to główny port lotniczy Dubaju). Rejsy odbywały się będą dwa razy w tygodniu - w poniedziałki oraz w piątki.


Wizz Air jest obecnie jednym z kilku przewoźników, operując z Al Maktoum. Z lotniska korzysta również niskokosztowy przewoźnik Flydubai czy Airberlin; port obsługuje również loty czarterowe. Katowice będą piątym kierunkiem Wizz Air z Emiratów, skąd węgierskie linie oferują rejsy także do Bukaresztu, Kluż-Napoki, Sofii i Budapesztu.

Samolot z Katowic do Dubaju startował będzie o 11:55, lądowanie w Dubaju przewidziano na 20:45 czasu lokalnego. Powrót zaplanowano na 21:20, w Pyrzowicach samolot wyląduje 00:35. Najtańszy bilet w jedną stronę ma kosztować 199 zł.

Wizz Air to pierwsza linia lotnicza, która w 2013 roku rozpoczęła loty na lotnisko Dubai World Central, zaprojektowane z założeniem, aby stać się głównym centrum lotniczym w regionie.
 

"Od pierwszego lotu Wizz Air w 2004 roku, linia sukcesywnie rozwija swoją ofertę z Katowic. Aktualnie baza wyposażona jest w 5 samolotów i zatrudnia około 200 członków załogi, którzy dbają o najwyższy poziom usług na pokładach WIZZ. W 2015 roku Wizz Air przewiózł ponad 1,5 mln pasażerów na trasach z i do Katowic wspierając jednocześnie ponad 1000 etatów w regionie w branżach pośrednio związanych ze swoją działalnością" - przypomina przewoźnik.
 

Wraz z nową destynacją, Wizz Air oferuje aktualnie w sumie 127 tras z 8 polskich lotnisk do 22 krajów. 


Foto: Maciej Deliś

SKOMENTUJ

kod

KOMENTARZE

Brak komentarzy – bądź pierwszy i wyraź swoją opinię.