Nowa trasa krajowa LOTu

Nowa trasa krajowa LOTu

Już od dziś w sprzedaży dostępne są bilety na nowej trasie krajowej LOTu, dokąd pierwsi pasażerowie będą mogli polecieć już 2 lipca. Polski przewoźnik uruchamia połączenie między Warszawą a lotniskiem Szymany pod Olsztynem.


- Podróż na Mazury do tej pory wiązała się z długą i męczącą jazdą samochodem, która w dodatku niejednokrotnie wiązała się z wielogodzinnym staniem w korkach. Dziś, dzięki nowemu sezonowemu połączeniu LOT-u, to tylko niespełna godzina rejsu. Letnia wyprawa na żagle czy kajaki jeszcze nigdy nie była tak prosta, bezproblemowa i przyjemna – mówi Adrian Kubicki, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej LOT.
 

Połączenia realizowane będą 3 razy w tygodniu do 1 października 2016 roku. Samolot wystartuje z Warszawy w każdy poniedziałek, czwartek i sobotę o godzinie 13:25 i wyląduje w Olsztynie o 14:10. Rejs powrotny zabierze pasażerów z Olsztyna w te same dni o godzinie 14:35, by wylądować w stolicy o godzinie 15:35.
 

- Mazury to bezwzględnie jedno z najpiękniejszych miejsc w całej Europie, dlatego tym bardziej cieszymy się, że możemy je przybliżyć nie tylko mieszkańcom Warszawy, ale dzięki dogodnym przesiadkom w naszym hubie także pasażerom z innych miast w Polsce, Europie i na świecie. Na przykład, całkowity czas podróży LOT-em z Frankfurtu do Szyman to niewiele ponad 3 godziny i tylko 50 minut czasu przesiadki – dodaje Kubicki.
 

Połączenia do Olsztyna wykonywane będą samolotami typu Bombardier Q400. "Pasażerowie, jak podczas każdego rejsu LOT-u będą mogli w ramach dodatkowego bagażu zabrać zabrać ze sobą wszystko to, co pakują do bagażnika samochodu: rower, sprzęt wędkarski, jeździecki i do nurkowania, kije do golfa, deskę do kite i wind surfingu, rakiety do tenisa a nawet kajak" - zaznacza przewoźnik.
 

Bilety na połączenia do Olsztyna można już kupić we wszystkich kanałach, między innymi na stronie lot.com, w LOT Contact Center, biurach LOT Travel i u agentów. To dziewiąty krajowy kierunek LOT. Polski przewoźnik operuje z Warszawy do Gdańska, Szczecina, Poznania, Wrocławia, Katowic, Krakowa i Rzeszowa oraz między Gdańskiem a Krakowem. Do tej listy dochodzi połączenie sezonowe między stolicą a Szymanami pod Olsztynem. Ceny biletów na nowej trasie sezonowej rozpoczynają się od 199 zł w jedną stronę.

SKOMENTUJ

kod

KOMENTARZE

 • Gość Aeronews.pl
  Gość Aeronews.pl
  dodano: 03.10.2016

  A kiedy możemy liczyć na lot Rzeszów-Gdańsk lub inaczej z Podkarpacia na Wybrzeże, z Wybrzeża w Bieszczady ? Nikt nawet nie obieca?

   • Gość Aeronews.pl
    Gość Aeronews.pl
    dodano: 15.06.2016

    Szanowni Państwo, bądźmy precyzyjnie (jak to wymagane jest w lotnictwie). Port Lotniczy Mazury Szymany znajduje się kilka kilometrów od Szczytna. Do Olsztyna trzeba przejechać ponad 60 km. Nie jest to więc lot do Olsztyna. Nie rozumiem całego tego zamieszania z Olsztynem. W ten sposób również można uznać, że LOT uruchomił loty do Pisza, Mrągowa, Ostródy, Olsztynka, Nidzicy, Przasnysza, itp. Każda z tych miejscowości znajduje się w podobnej odległości od lotniska w Szymanach ;-)

     • Gość Aeronews.pl
      Gość Aeronews.pl
      dodano: 13.06.2016

      Dobra Dobra wszystko ładnie pięknie a kiedy beda nowe połaczenia Lotu z Poznania do Krakowa Rzeszowa Gdańska nawet sezonawe polaczenie do Szyman co Poznań gorszy od innych miast ?