Enter Air sprzedał Boeinga 737-400

Enter Air sprzedał Boeinga 737-400

Enter Air sprzedał Boeinga 737-400 o numerze rejestracyjnym SP-ENE, który latał w barwach przewoźnika od 2011 roku. Maszyna zostanie zastąpiona samolotem nowej generacji Boeing 737-800, który dołączy do floty spółki przed sezonem lato 2017. Transakcja będzie miała nieistotny wpływ na wyniki przewoźnika w krótkim terminie, a w dłuższej perspektywie pozytywnie wpłynie na działalność Enter Air - zaznacza spółka.


- Boeingi 737-400 to samoloty, na których rozpoczynaliśmy naszą działalność sześć lat temu. Maszyny te świetnie sprawdzały się w swojej roli, natomiast przyszedł czas na ich stopniową wymianę na samoloty nowej generacji. Mamy już pokaźną flotę Boeingów 737-800, które wyśmienicie sprawdzają się na naszym rynku i dlatego przed sezonem lato 2017 kolejny samolot tego typu dołączy do naszej floty w formie leasingu operacyjnego – twierdzi Grzegorz Polaniecki, dyrektor generalny i członek zarządu Enter Air.


Termin sprzedaży samolotu i pozyskania nowego zostały dobrane tak, aby zapewnić maksymalną efektywność całego procesu. - Najbardziej optymalnie jest pozbywać się samolotów po wysokim sezonie, zastępując je maszynami, które przyjdą przed następnym wysokim sezonem. Taki też jest nasz plan, aby w ten sposób wymienić większość floty B737-400 na B737-800 – dodaje Polaniecki.


W dłuższej perspektywie czasu zamiana samolotów przyniesie Enter Air wymierne korzyści wynikające z wyższej efektywności Boeingów 737-800. Samoloty te posiadają więcej foteli, mają dłuższy zasięg i wymagają mniej czasu na obsługę naziemną. Boeingi 737-400 znajdujące się we flocie Enter Air są bardzo cenione na rynku. Są to samoloty o zwiększonej masie startowej do 68 ton, wobec standardowych 62 ton, w związku z czym są bardzo poszukiwane przez przewoźników realizujących przewozy towarowe, którzy doceniają 6 ton dodatkowego udźwigu.

Enter Air jest największą czarterową linią lotniczą działającą w Polsce i jednocześnie największym prywatnym przewoźnikiem lotniczym w naszym kraju. Grupa realizuje połączenia dla czołowych polskich i zagranicznych biur podróży, latając w ponad 30 krajach – od Islandii i Portugalii po Kenię . Flota Enter Air składa się z 18 samolotów Boeing 737. Przewoźnik posiada pięć stałych baz operacyjnych w Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu i Paryżu oraz kilka baz sezonowych, m.in. w Londynie i Tel Awiwie.
 

SKOMENTUJ

kod

KOMENTARZE

Brak komentarzy – bądź pierwszy i wyraź swoją opinię.