Chorują, bo chcą latać... Dreamlinerem

Chorują, bo chcą latać... Dreamlinerem

Blisko stu pilotów linii Air India wzięło w jednym czasie zwolnienie chorobowe. To protest przeciwko działaniom władz linii, które - w ocenie pilotów - niesprawiedliwie rekrutują pilotów do szkoleń na Boeinga 787.


Kolejna setka pracowników kokpitowych planuje "zachorować" w najbliższym czasie.


Podłoże protestu leży w decyzji połączenia linii Indian Airlines z Air India (ta druga wchłonęła tę pierwszą). I to piloci Air India buntują się, uważając, że dobieranie pilotów z Indian Airlines na loty Dreamlinerami jest niesprawiedliwe; w ich ocenie to "rdzenni" piloci Air India powinni mieć pierwszeństwo w szkoleniach i "przejęciu" sterów nowego nabytku, bo to właśnie ich przewoźnik zamówił nowe Boeingi.


Protest komplikuje działalność linii. Odwołano wiele międzynarodowych rejsów, bo po prostu brakuje załóg. Niewykluczone, że firma zostanie kompletnie sparaliżowana, bo planowana kolejna fala chorujących może skutecznie uziemić przewoźnika. Poza tym linie są w bardzo trudnej sytuacji finansowej i każdy niezrealizowany lot to ogromne straty dla firmy, nie wspominając o dodatkowych związanych z tym kosztach.


Pierwszego Boeinga 787 Dreamliner Air India otrzymają jeszcze w tym miesiącu. Przewoźnik zamówił 27 egzemplarzy modelu.

SKOMENTUJ

kod

KOMENTARZE

Brak komentarzy – bądź pierwszy i wyraź swoją opinię.