TOP10 kierunków z Warszawy

TOP10 kierunków z Warszawy

Londyn i Hurghada znalazły się na czele zestawienia najpopularniejszych portów lotniczych do/z których podróżują pasażerowie korzystający z Lotniska Chopina. Po raz pierwszy przedstawiamy zestawienie TOP 10 najpopularniejszych destynacji. 


W ruchu rozkładowym najpopularniejszym kierunkiem jest bezsprzecznie Londyn. W styczniu na tej trasie obsłużonych zostało blisko 62 tys. osób – o 16 proc. więcej niż w styczniu 2014 r. Statystyka obejmuje wszystkie porty lotnicze, które mają bezpośrednie połączenie z Lotniskiem Chopina: Heathrow, Luton oraz Gatwick. Z Lotniska Chopina na londyńskie lotniska bezpośrednie rejsy oferuje LOT, British Airways, Wizz Air oraz Norwegian.
 
Na drugim miejscu znalazł się Paryż (lotniska: Charles de Gaulle i Beauvais). W styczniu na trasach na paryskie lotniskach podróżowało blisko 37,5 tys. osób – niespełna 1 proc. mniej niż w styczniu 2014 r. 
 
W czołówce najpopularniejszych destynacji znajduje się również Frankfurt, z/do którego leciało w styczniu 30,5 tys. osób (-2,9 proc. w porównaniu do stycznia 2014). Warto odnotować także wysoki – ponad 30.procentowy wzrost ruchu na trasie Warszawa-Bruksela (4. miejsce).
 
 
W ruchu nierozkładowym w czołówce najpopularniejszych kierunków znajdują się Egipt, Meksyk i Wyspy Kanaryjskie. Najwięcej osób skorzystało z przelotu na trasie Warszawa-Hurghada (Egipt): 6,3 tys. (wzrost o 46,1 proc. w porównaniu do stycznia 2014 r.). Na drugim miejscu znalazło się Cancun (Meksyk): 5,6 tys. (wzrost o 473 proc. – jest to efekt uruchomienia w listopadzie ub.r. bezpośredniego połączenia przez biuro podróży TUI obsługiwanego 
szerokokadłubowym samolotem typu Boeing 767).
 
W czołówce znalazły się także: egipska Marsa Alam (4,7 tys. – wzrost o 157 proc.) oraz Teneryfa i Fuerteventura na 
Wyspach Kanaryjskich (łącznie 8,7 tys. osób).
 
Oto zestawienie 10 najpopularniejszych kierunków w styczniu w ruchu czarterowym.

SKOMENTUJ

kod

KOMENTARZE

Brak komentarzy – bądź pierwszy i wyraź swoją opinię.