Odnaleziono szczątki malezyjskiego Boeinga?

Odnaleziono szczątki malezyjskiego Boeinga?

Wszystko wskazuje na to, że zlokalizowano - dzięki zdjęciom satelitarnym - szczątki rozbitego na Oceanie Indyjskim Boeinga 772 linii Malaysia Airlines. Na poszukiwania we wskazanym rejonie wysłano sześć malezyjskich okrętów, trzy helikoptery oraz nowozelandzkie samoloty zwiadowcze.


Zdjęcia satelitarne wskazuą na niezidentyfikowane obiekty w odległości około 2,6 tys. km. od australijskieg Perth. Największy fragment mierzy około 24 metrów, drugi jest mniejszy, wokół jest sporo "drobnych" elementów. Szczątki unoszą się na tafli oceanu.
 

O tym, że to najprawdopodobniej wrak zaginionego samolotu malezysjkich linii, który zaginął blisko dwa tygodnie temu, poinformował premier Australii. Eksperci oceniają, że gdyby nie pewność szefa australijskiego rządu, że to właśnie wrak, tak wysoki rangą urzędnik nie podjąłby się przekazania takiej informacji.
 

- To prawdopodobnie dotąd najmocniejszy trop, jaki mamy, ale musimy najpierw dotrzeć w ten rejon - dodał szef australijskiej Rady Bezpieczeństwa Morskiego. Poszukiwania w rejonie, gdzie mają znajdować się szczątki, będą obecnie bardzo trudne, bo panuje tam mgła.

Udostępnij

SKOMENTUJ

kod

KOMENTARZE

Brak komentarzy – bądź pierwszy i wyraź swoją opinię.