Emirates: A380 do Zurychu dzień w dzień

Emirates: A380 do Zurychu dzień w dzień

Emirates wprowadziły codzienne połączenie Airbusa A380 do Zurychu, który zastąpił jeden z dwóch Boeingów 777, dotychczas obsługujących loty na tej trasie. To już 25. kierunek w siatce połączeń przewoźnika obsługiwany przez największy na świecie samolot pasażerski.


- Emirates przewiozły 3,4 mln pasażerów podróżujących pomiędzy Dubajem a Zurychem od momentu rozpoczęcia operacji na tej trasie w sierpniu 1992 roku - powiedział Thierry Aucoc, wiceprezes i dyrektor handlowy linii Emirates na Europę i Rosję.
 

- Wprowadzenie A380, które pozwoli nam na zwiększenie oferowania na trasie do Zurychu o 21,8%, czyli na przewiezienie każdego dnia 163 pasażerów więcej niż dotychczas, jest kluczowe dla zaspokojenia potrzeb naszych klientów. Podczas zaledwie pięciu lat operacji A380 Emirates przewiozły niewiarygodną liczbę 21,8 milionów osób z całego świata. Ciągła ekspansja naszej floty A380, obecnie liczącej 44 samoloty tego typu, umożliwiła nam zaoferowanie naszym pasażerom nowatorskiego produktu i światowej klasy obsługi - dodał.
 

"Nowe połączenie A380 do Zurychu stwarza pasażerom lecącym np. na Mauritius, do Bangkoku, Szanghaju czy Sydney, możliwość odbycia całego odcinka podróży, realizowanej z przesiadką w Dubaju, na pokładzie tego niezwykle cenionego samolotu" - zachwala przewoźnik. Dodatkowo linie Emirates wykonują drugi codzienny lot do Zurychu obsługiwany przez Boeinga 777-300ER, co sprawia, że oferowanie przewoźnika na tej trasie wynosi 870 miejsc każdego dnia.
 

Wszystkie A380 należące do linii Emirates oferują pasażerom klas premium dostęp do salonu pokładowego zlokalizowanego na górnym pokładzie, który jest idealnym miejscem do odpoczynku czy rozmowy. Natomiast pasażerowie podróżujący w pierwszej klasie mogą dodatkowo odświeżyć się w trakcie lotu dzięki dwóm "Shower Spa". Podczas lotu podróżujący we wszystkich klasach mają do dyspozycji nagradzany na całym świecie system indywidualnej rozrywki "ice", który oferuje ponad 1600 kanałów z muzyką, najnowszymi filmami, programami telewizyjnymi, a także szeroki wybór gier. Ponadto mogą oni skorzystać z szybkiego, bezprzewodowego dostępu do Internetu.
 

Emirates są największym na świecie operatorem A380 - latają obecnie co trzecią użytkowaną maszyną tego typu.

SKOMENTUJ

kod

KOMENTARZE

Brak komentarzy – bądź pierwszy i wyraź swoją opinię.