easyJet odebrał 250. Airbusa

easyJet odebrał 250. Airbusa

Linie easyJet odebrały 250. w historii swojej działalności Airbusa. Brytyjski przewoźnik jest największym operatorem samolotu Airbus A320 w Europie i jednym z większych na świecie.


Linie lotnicze oraz Airbus uczciły z tej okazji swoją owocną współpracę podczas specjalnej uroczystości zorganizowanej w Hamburgu. W uroczystości udział wzięli Carolyn McCall, dyrektor generalny easyJet, Jean-Paul Ebanga, prezes i dyrektor generalny CFM International, Didier Evrard, wiceprezes i szef programów Airbusa oraz Christopher Buckley, wiceprezes Airbusa na region Europy, Afryki i Azji-Pacyfiku.

Aby uczcić dostawę 250. samolotu easyJet zaprezentował swój najnowszy egzemplarz A320 w jedynym w swoim rodzaju malowaniu z motywem 250 miniaturowych samolotów. Podobnie jak pozostałe samoloty dostarczone easyJet w ostatnim czasie najnowszy A320 wyposażony jest w najnowsze technologie i oszczędzające paliwo Sharklety.

easyJet to jedna z wiodących linii lotniczych w Europie, oferująca wyjątkową, niezwykle skuteczną kombinację optymalnej sieci połączeń pomiędzy najważniejszymi lotniskami w Europie, niskich cen biletów i przyjaznej dla pasażera obsługi. Linie easyJet eksploatują obecnie 234 samoloty na ponad 750 trasach prowadzących do przeszło 130 portów lotniczych w 33 krajach. Przewoźnik posiada największą flotę samolotów wąskokadłubowych Airbus w Europie i czwartą na świecie. Od chwili dostawy pierwszego samolotu Airbus (A319) we wrześniu 2003 roku Airbus dostarcza im średnio jeden samolot co 16 dni.

Zamówienia easyJet opiewają obecnie na 158 samolotów. Pod względem liczby zamówionych samolotów przewoźnik jest trzecim największym klientem firmy Airbus wśród linii lotniczych. Obecnie flota easyJet składa się z 85 samolotów A320 (180 miejsc) i 149 A319 (156 miejsc).  Dotychczas łącznie zamówiono ponad 11 500 samolotów z rodziny A320, z których prawie 6 500 dostarczono już przeszło 315 klientom i operatorom z całego świata, dzięki czemu rodzina A320 jest dziś najlepiej sprzedającą się rodziną samolotów wąskokadłubowych na świecie. 


 

SKOMENTUJ

kod

KOMENTARZE

Brak komentarzy – bądź pierwszy i wyraź swoją opinię.