Pół miliona pasażerów bazy Ryanair w KRK

Pół miliona pasażerów bazy Ryanair w KRK

Od początku uruchomienia bazy operacyjnej linii Ryanair w Krakowie - dokładnie trzy miesiące temu - przewoźnik z i do Krakowa przewiózł pół milionów pasażerów!


Kraków Airport jest dla Ryanaira jednym z najważniejszych lotnisk w Polsce,  o czym świadczy 31 połączeń oferowanych przez tego przewoźnika – najwięcej spośród wszystkich 11 lotnisk, na które lata irlandzki low-cost w Polsce.

Szczęśliwą półmilionową pasażerką krakowskiej bazy Ryanaira okazała się Paulina Baran, podróżującą porannym lotem z Brukseli Charleroi.

- Trzy miesiące funkcjonowania bazy pokazują, że wprowadzone przez nas procedury i forma współpracy z  przewoźnikiem sprawdzają się - podkreśla Grzegorz Michorek, dyrektor Pionu Handlowego Kraków Airport. - Pół miliona pasażerów w ciągu kwartału potwierdza potencjał naszego lotniska i jest dobrym prognostykiem na kolejne, letnie miesiące – dodał Michorek. 

Ryanair operuje z Krakowa od października 2005 r. W sezonie letnim 2013 oferuje połączenia do 14 krajów, najwięcej do Wielkiej Brytanii, Włoch i Hiszpanii. Najpopularniejsze kierunki to Londyn Stansted, Dublin, Mediolan i Bergamo.

Kraków Airport to największy regionalny port lotniczy w Polsce, odnotowujący dynamiczny wzrost liczby obsługiwanych pasażerów i operacji lotniczych. W tym roku planowane jest odprawienie ponad 3,5 mln osób. Obecnie prowadzony jest  największy w historii lotniska plan inwestycyjny. Obejmuje on rozbudowę terminalu pasażerskiego (przepustowość 8 mln pasażerów rocznie), przebudowę wewnętrznego kładu komunikacyjnego, budowę stacji kolejowej, rozbudowę płyty postojowej i modernizację dróg kołowania. Inwestycje są finansowane z obligacji, Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Udostępnij

SKOMENTUJ

kod

KOMENTARZE

Brak komentarzy – bądź pierwszy i wyraź swoją opinię.