Lublin-Gdańsk do października!

Lublin-Gdańsk do października!

Wszystkich, którzy wybierają się nad morze, ucieszy informacja, że połączenie z Lublina do Gdańska planowane do końca wakacji, będzie przedłużone do 6 października br.


W czerwcu Eurolot rozpoczął z Lublina regularne rejsy do i z Gdańska. "W tej chwili jest to jedno z najpopularniejszych połączeń w siatce Eurolotu" - zaznacza przewoźnik.

Po analizie zainteresowania tym kierunkiem przewoźnik zdecydował się na jego przedłużenie. Rejsy na tej trasie będę odbywać się jak do tej pory, dwa razy w tygodniu, w piątki i niedziele. Podobnie, jak na inauguracyjne połączenia, jesienią również będzie obowiązywała oferta promocyjna. Bilety będą dostępne w cenie 249 PLN w obie strony. Liczba miejsc będzie ograniczona.

Jak planuje przewoźnik, ze względu na duże zainteresowanie trasą, zarówno wśród mieszkańców Lubelszczyzny, jak i Pomorza, regularne połączenie do Gdańska powróci w siatce letniej w przyszłym roku.

Liczba pasażerów przewiezionych do chwili obecnej, wynosi 1501, a do końca sezonu przewoźnik planuje przewieźć łącznie 3100 osób. Do końca lipca średnie wypełnienie samolotów na tej trasie wyniosło ok. 97,7%.

- Eurolot już trzeci rok realizuje strategię łączenia północy Polski z pozostałymi regionami i ważniejszymi miastami, a połączenie Lublin-Gdańsk bardzo dobrze się w tę strategię wpisuje. Sukces połączenia pokazuje bardzo duży potencjał lokalnego rynku, który udało nam się wykorzystać - mogę śmiało powiedzieć, że jest to nasz wiodący wakacyjny kierunek w tej chwili. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie lotami na tej trasie i dużą liczbę zapytań o rejsy w okresie jesiennym, zdecydowaliśmy się przedłużyć połączenia do pierwszego weekendu października - powiedział Mateusz Kokosiński, dyrektor handlowy Eurolot.
 

SKOMENTUJ

kod

KOMENTARZE

 • radek
  radek
  dodano: 01.08.2013

  bo to tyle kosztuje. nie opłaca się przewożenie pasażera tej wielkości samolotem za mniej, niż ok.400zł (dobrze liczę?), a jeszcze wypadałoby na tym biznesie zarobić, żeby całe połączenie było opłacalne.

   • czerwienny
    czerwienny
    dodano: 31.07.2013

    Szkoda,ze za polaczenie Wroclaw-Gdansk (w obie strony) trzeba zaplacic minimum 500zl. Czy ktos moze mi to w prosty sposob wyjasnic? pzdr