Ryanair przenosi się na Lotnisko Chopina

Ryanair przenosi się na Lotnisko Chopina

Irlandzkie linie Ryanair przeniosą część swoich połączeń z lotniska w Modlinie na Lotnisko Chopina w Warszawie. Chodzi o loty krajowe do Gdańska oraz Wrocławia. Ponadto przewoźnik na konferencji prasowej w Warszawie zapowiedział uruchomienie nowych kierunków międzynarodowych z Modlina.


Rejsy krajowe z Warszawy będą realizowane trzy razy dziennie na każdej z dwóch tras. Nie ma co ukrywać, ale dosyć popularne "krajówki" oferowane przez Ryanair staną się jeszcze bardziej oblegane dzięki zdecydowanie wygodniejszemu lotnisku. Nie można jednak wykluczyć, że ich cena wzrośnie - z Modlina można było latać za 19 czy nawet 9 zł za rejs krajowy w jedną stronę (choć nie brakowało też biletów kosztujących kilkaset złotych).  A warto zauważyć, że tylko w marcu między Modlinem a Wrocławiem Ryanair przewiózł blisko 16 tysięcy podróżnych, na trasie z i do Gdańska - około 14 tysięcy pasażerów.


Przeniesienie lotów do Gdańska i Wrocławia to niewątpliwie kolejny cios w LOT. Polskie linie, dla których te dwie trasy krajowe były do niedawna najbardziej obleganymi i jednymi z rentowniejszych, jeśli o "krajówki" chodzi, sporo pasażerów straciły na rzecz oferty Intercity, w szczególności po wprowadzeniu pociągów Pendolino. Dotychczasowa oferta Ryanaira z tym segmencie z Modlina nie była wielkim zagrożeniem dla LOTu. Teraz niewątpliwie się to zmieni.


Tymczasem z Modlina będzie można polecieć na kolejnych trasach. Irlandzki przewoźnik zapowiedział uruchomienie lotów do Edynburga, Birmingham, Belfastu, Leeds, Newcastle, Tuluzy, Walencji i Porto.


Foto: Maciej Deliś

SKOMENTUJ

kod

KOMENTARZE

Brak komentarzy – bądź pierwszy i wyraź swoją opinię.