4You Airlines - nowe polskie linie

4You Airlines - nowe polskie linie

4YOU Airlines to podmiot gospodarczy, który przymierza się do uruchomienia czarterowych linii lotniczych. Na razie we współpracy z Eurolotem, który zaoferuje loty czarterowe dla Alfa Star z 9 polskich lotnisk. Pod "logiem" właśnie 4You Airlines, ale na własnym kodzie "K2".


Eurolot nawiązał współpracę z podmiotem 4YOU Airlines w zakresie wykonywania rejsów czarterowych. Loty będą realizowane przez trzy Airbusy A320.

Pierwsze rejsy z turystami zostaną wykonane na początku czerwca br. Samoloty będą latać z Gdańska, Katowic, Warszawy, Poznania, Wrocławia, Łodzi, Krakowa, Rzeszowa oraz Bydgoszczy do takich wakacyjnych kierunków jak Egipt, Tunezja, Grecja i Turcja.  Z nieoficjalnych informacji wynika ponadto, że nowy przewoźnik ze swoją czarterową ofertą może zagościć także na nowym lotnisku w Radomiu.

Wycieczki będą sprzedawane m.in. przez jedno z największych biur podróży w Polsce – Alfa Star oraz przez inne wiodące biura podróży przy współpracy z firmą Globe Travel Services.

- Konsekwentnie wprowadzamy w życie plan Eurolotu rozwinięcia działalności czarterowej w Polsce. To rynek przyszłościowy – obserwujemy stale zwiększające się zainteresowanie Polaków wyjazdami wakacyjnymi do „ciepłych krajów”. Dla naszej linii to szansa na rozwinięcie skrzydeł, dlatego tym bardziej cieszymy się ze współpracy z nowym przewoźnikiem 4YOU oraz biurem podróży Alfa Star, które możemy wspierać w rozpoczęciu działalności na rynku czarterów – mówi Tomasz Balcerzak, prezes zarządu Eurolot SA.

- Powstanie nowych linii lotniczych to odpowiedź na aktualną sytuację na rynku. Na początek linie 4YOU będą posiadały 3 samoloty typu Airbus 320. Działalność w początkowym okresie prowadzona będzie we współpracy z Eurolotem. Linie 4YOU obsługiwać będą wyłącznie loty czarterowe polskich touroperatorów - mówi Krzysztof Strzylak, prezes zarządu BP Alfa Star S.A.
 

Szkopuł jednak w tym, że nowe linie jak na razie nie powstały. 4YOU Airlines to póki co nic innego, jak zarejestrowany 13 miesięcy temu podmiot gospodarczy (osoba prawna - spółka z o.o.) o kapitale kilkuset tysięcy złotych. Udziałowcami spółki są osoby związane z Biurem Podróży Alfa Star. Z informacji, jakie uzyskaliśmy już 22 kwietnia z Urzędu Lotnictwa Cywilnego, podmiot ten nie posiada certyfikatu AOC ani do tamtej chwili nie wystąpił z wnioskiem o ten certyfikat. Spółka jednak ma w planach stać się pełnoprawną linią, bowiem już zapowiada, że "w ramach współpracy Eurolot zostanie oficjalnym przewoźnikiem dla spółki 4YOU Airlines do czasu uzyskania przez nią certyfikatu AOC (przyznawanego przez ULC) oraz koncesji na prowadzenie działalności czarterowej". Wszystkie rejsy będą wykonywane początkowo z użyciem kodu (tzw. callsign) Eurolotu czyli „K2”.

- Jesteśmy pełni uznania dla profesjonalnego podejścia do współpracy przez Eurolot i uważamy, iż wzajemne relacje jakie udało nam się wspólnie wypracować będą początkiem nowej jakości na polskim rynku przewozów czarterowych. Mamy nadzieję, iż przyczynią się one również do obopólnego długotrwałego i stabilnego rozwoju spółek, zarówno 4YOU Airlines jak i Eurolotu – mówi Michał Mikołajczak, wiceprezes zarządu 4YOU Airlines Sp. z o.o.


4You Airlines to marka, pod którą w KRS 11 kwietnia 2013 roku zarejestrowano nową spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Wspólnikami 4You Airlines są przynajmniej trzy osoby fizyczne (w KRS udostępniane są dane osób bądź podmiotów, posiadających przynajmniej 10 proc. udziałów w spółce), a kapitał zakładowy spółki wynosi 600 tys. złotych. Wykazani w KRS wspólnicy (Mikołajczak Michał, Strzylak Izabela i Strzylak Sylwester) posiadają w 4You Airlnes udziały wartości niespełna 500 tys. zł., co dowodzi, że wspólników jest więcej, a pozostali mają mniej udziałów, niż 10 proc. Przynajmniej dwie w/w osoby występują jako członkowie zarządu Biura Podróży Alfa Star.
 

W zakresie działalności spółki 4You Airlines jest przewóz lotniczy, ale także produkcja wyrobów z drewna czy korka, poligrafia, produkcja mebli, uprawa rolna oraz... chów i hodowla zwierząt.


 

Udostępnij

SKOMENTUJ

kod

KOMENTARZE

 • Gość Aeronews.pl
  Gość Aeronews.pl
  dodano: 14.05.2014

  Chyba jak sobie te samoloty kupią i tam postawią. To nie będą samoloty Alfa Star tylko Eurolotu (w dodatku pewnie wypożyczone tudzież leasingowane) i raczej nie bedą latały z Radomia jako bazy do Warszawy i innych portów by stamtąd rozwozić paxów, nie wspominając o tym, gdzie są bazy serwisowe tych maszyn

   • Michuu
    Michuu
    dodano: 14.05.2014

    Powinniście także dodać, że z nie oficialnych info. Alfa Star ''siedzibę'' swych samolotów ma mieć także na Radomskim Sadkowie :)